W ciągu ostatnich kilku dekad Dubaj przekształcił się w jedno z najbardziej wyjątkowych miejsc na świecie. Ludzie, którzy nazywają to domem, są znani z najbogatszych towarów na świecie i wydaje się, że w Dubaju można kupić wszystko, co można sobie wyobrazić. Nie ma prawie nic, na co miejscowi nie mogliby sobie pozwolić! Tutaj możesz zobaczyć najdroższe rzeczy, które można znaleźć tylko w Dubaju!


Mercedes wysadzany diamentami

Mieszkańcy Dubaju uczynili z sztuki wydawanie pieniędzy na ekstrawaganckie produkty, o których większość ludzi na świecie może tylko pomarzyć. Samochody wystawione w Dubaju z pewnością wyciągną szyje, ale żaden nie zrobi tego częściej niż ten Mercedes wysadzany prawdziwymi diamentami. Ten wspaniały rydwan należy do saudyjskiego księcia (Amira) al-Waleeda bin Talala bin Abdula-Aziza.

Wysadzany jest ponad 300 000 diamentów. Jako jeden z najbogatszych ludzi na świecie, cena 4,8 miliona dolarów nie była dla niego problemem.


Luksusowe podwodne hotele

Podczas gdy Dubaj jest najbardziej znany ze swoich drapaczy chmur i wspaniałych wysp stworzonych przez człowieka, Miasto Cudów szczyci się również wieloma hotelami, które oferują turystom możliwość pobytu w podwodnych pokojach hotelowych. W Ambassador Lagoon, najsłynniejszej lokalizacji apartamentów, goście mogą podziwiać wspaniałe podwodne widoki za wysoką opłatą. Najpopularniejszy z podwodnych apartamentów znajduje się w Atlantis, The Palm – szacunkowa wartość za noc to 6225 USD.

Inne apartamenty mają przeszkloną fasadę od podłogi do sufitu, która pozwala odwiedzającym przyjrzeć się z bliska ponad 65 tysiącom gatunków morskich. Pojedynczy nocleg w jednym z najbardziej luksusowych podwodnych hoteli na świecie może kosztować ponad 25 000 $!


Robot-dżokej na wielbłądach

Przed 2004 r. doszło do wielu naruszeń praw człowieka podczas wyścigów wielbłądów w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, w tym wykorzystywanie małych dzieci jako dżokejów w wyścigach, które sięgają czasów przedislamskich. W 2004 roku Zjednoczone Emiraty Arabskie odpowiedziały na krytykę, zakazując ludzkich dżokejów. W tym celu opracowali robotów-dżokejów. Korzystanie z dżokejów robotów powoli wypiera dżokejów ludzkich.

Wykonane z aluminium roboty mogą przekazywać tętno i tempo biegu wielbłąda załodze wyścigowej, która jest ściśle monitorowana i kontrolowana z bezpiecznej odległości.


Taksówki helikopterowe dla samochodów

Kierowcy na całym świecie doświadczają tego samego, gdy stoją w korku: są sfrustrowani i nie mogą nic zrobić, ponieważ nie mają dokąd pójść, tylko czekać. Chociaż wydawało się, że nie ma rozwiązania tego problemu, Dubaj miał inne plany: taksówki helikopterowe. Na niebie Dubaju możesz obserwować, jak taksówki helikopterowe dostarczają samochody bogatych i sławnych. Mieszkańcy Burdż Chalifa regularnie obserwują, jak te taksówki helikopterowe szybują po mieście.

Inicjatywa rozpoczęła się w 2017 roku, kiedy niemiecka firma zgodziła się być pierwszą na świecie usługą taksówek powietrznych. Volocopter dostarczył 18-wirnikowe AAT (autonomiczne taksówki powietrzne). Taksówka dla grupy sześciu osób będzie kosztować około 144 USD za osobę.


Supersamochody policji w Dubaju

Z ogromną gamą wysokiej klasy samochodów w Dubaju wydaje się, że policjanci również muszą jeździć stylowo, choć bardziej z konieczności niż dla przyjemności. Policjanci patrolujący ulice Dubaju w luksusowych pojazdach, takich jak Bugattis, Ferrari i Lamborghini, są bardziej powszechni, niż mogłoby się wydawać. Lamborghini Aventador to niewątpliwie wyjątkowy pojazd policyjny. Z przyspieszeniem 3 sekund do 100 km/h i maksymalną prędkością 220 km/h nie jest zaskoczeniem, że kierowcy w Dubaju rzadko łamią prawo.

Zatrzymanie przez Aventador byłoby wspaniałym przeżyciem. Mandaty za przekroczenie prędkości w Dubaju są drogie, więc nie ryzykuj. Ceny mandatów wahają się od 273 USD za drobne naruszenia do ponad 800 USD za poważne naruszenia.


Sztuczne, stworzone przez człowieka wyspy „The World”.

Branża nieruchomości w Dubaju zawsze wprowadza innowacje, wymyśla nowe i najnowocześniejsze metody, aby przewyższyć się każdym projektem. Podczas gdy inne kraje rozwijają wyspy lotniskowe u swoich wybrzeży, w Dubaju powstają zupełnie nowe światy. Wysiłki związane z rozwojem Palm Jumeirah wydają się być rozgrzewką przed gigantycznym projektem „The World” Islandii, który wciąż jest w toku.

Z góry wyspy wyglądają jak mapa świata. Po ukończeniu „Świat” będzie miał wymiary 3,7 na 5,6 mili i obejmie siedem archipelagów, w sumie prawie 260 wysp.


Pogłaskaj pingwina na środku pustyni

Kiedy zostało ukończone w 2005 roku, Mall of the Emirates pobiło wszystkie poprzednie rekordy jako największe centrum handlowe na świecie. Odwiedzający myśleli, że widzieli wszystko, co centrum handlowe miało do zaoferowania, aż pięć lat później, kiedy obok centrum handlowego powstał ośrodek narciarski. Kilka lat później w Ski Dubai otwarto The Penguin Experience, gdzie odwiedzający mogą wchodzić w interakcje z pingwinami królewskimi i białobrewymi. Ceny wstępu są różne, a najdroższe bilety pozwalają fanom pingwinów na interakcję i głaskanie pingwina – oczywiście pod nadzorem.

Tańsze wejście pozwala wejść do jaskini lodowej i zobaczyć pingwiny z bliska. Co z tego, że znajduje się na środku arabskiej pustyni?


Kryta jazda na nartach w centrum handlowym

W 2005 roku Ski Dubai, zbudowany przez Majid Al Futtaim Group, po raz pierwszy otworzył swoje wyciągi dla publiczności. Ski Dubai ma trzy wyciągi, które zabierają narciarzy na jedną z pięciu linii dwudziestopięciopiętrowej krytej góry, położonej tuż przy Mall of the Emirates. Ski Dubai ma również snowpark o powierzchni 30 000 metrów kwadratowych z jaskinią lodową, torami saneczkowymi, zjeżdżalnią lodową, walką na śnieżki i wybiegiem dla pingwinów

Temperatura wewnątrz tego terenu narciarskiego jest utrzymywana na poziomie około 30 stopni Fahrenheita (około -1°C) przez cały rok, aby zapewnić doskonałe warunki zimowe.


Bankomaty na złoto

Jeśli podczas wakacji w Zjednoczonych Emiratach Arabskich potrzebujesz dodatkowego kieszonkowego lub może sztabki złota, nie musisz się martwić; Bankomaty są dostępne właśnie na takie okazje. W 2010 roku w Zjednoczonych Emiratach Arabskich zadebiutował bankomat Gold To Go. Maszyna oferuje szereg spersonalizowanych monet, a także ważone sztabki 24-karatowego złota (o wartości około 1,46 miliona dolarów) owinięte w plastik.

Aby zapobiec kradzieży, Gold To Go jest wyposażony w kamery, które rejestrują każdą transakcję, jest zaprojektowany jak opancerzona ciężarówka i został przetestowany z materiałami wybuchowymi.


Wysokie korty tenisowe

Kort tenisowy na dachu hotelu Burj al Arab jest najwyższym kortem tenisowym na dachu wieżowca w Dubaju. W 2005 roku Roger Federer i Andre Agassi zostali poproszeni o rozegranie meczu towarzyskiego na najwyższym na świecie korcie na dachu, aby promować Dubai Duty-Free Open. Gra w tenisa w Burj al Arab kosztuje od 1000 do 28 000 dolarów za noc, ale każdy odwiedzający może zagrać seta lub dwa. Kto więc mógłby odrzucić taką szansę?

Pamiętaj, że jeśli piłka wypadnie poza boisko, boisko znajduje się nad wodą, więc nie stanowi to problemu. Więc kto ma ochotę na szybką grę w tenisa na niebie?


Gepardy jako zwierzęta domowe

Emiraty są znani z trzymania oswojonych gepardów jako zwierząt domowych – jako prestiżowego symbolu ich bogactwa i władzy. Chociaż koty są na ogół bardzo nieśmiałe, czasami można je spotkać podczas spacerów ze swoimi właścicielami lub jako pasażer w jednym z luksusowych samochodów, które mają zagwarantowane ich właściciele. Jednak posiadanie dzikiego, nieprzewidywalnego zwierzęcia jako zwierzaka może prowadzić do katastrofalnych zdarzeń.

Szczerze mówiąc, trzymanie geparda jako zwierzaka jest nieetyczne. Te przystojne koty pochodzą ze środkowego Iranu i Afryki, a niewola może powodować wiele problemów zdrowotnych. Powinny być pozostawione w spokoju, a nie zamykane w klatkach i oswojone, aby pokazać bogactwo danej osoby.


Burdż Chalifa: Najwyższy budynek na świecie

Budowę Burdż Chalifa rozpoczęto w 2004 roku i ukończono zgodnie z planem w mniej niż pięć lat. Stojąc na wysokości 2716,5 stóp, budowa Burdż Chalifa nie była pozbawiona przeszkód. Podobnie jak w przypadku wielu innych dużych projektów, na początku budowy Burdż Chalifa pojawiły się problemy z finansowaniem. Finansowanie nie było już problemem dzięki finansowaniu od władcy Zjednoczonych Emiratów Arabskich, szejka Khalifa. To wyjaśnia, dlaczego nazwano go jego imieniem.

Architektura i konstrukcja budynku były powszechnie chwalone. Burdż Chalifa przyniósł znacznie większe korzyści sąsiednim hotelom, kompleksom mieszkaniowym i sklepom w centrum Dubaju niż sam budynek.


Marmurowe stajnie dla koni

Jednym ze sposobów obnoszenia się ze swoim bogactwem w Dubaju jest otaczanie się drogimi przedmiotami i egzotycznymi zwierzętami. Jeśli ktoś ma do wydania kilka tysięcy dolarów na złotą pustynię, prawie na pewno dużą część tej sumy wyda, aby zapewnić swoim psim towarzyszom wszystkie udogodnienia, które są mu udostępnione. Oprócz trzymania jednych z najdroższych koni na świecie, bogaci Emaritis dbają o to, by ich przyjaciele mieli dobre życie.

Siedziba największych na świecie wyścigów konnych, Godolphin Stables ma marmurowe podłogi i pomalowane ściany. Kryte stajnie szejka Mohammeda bin Rashida Al Maktouma mają kontrolowaną temperaturę, a najlepsze konie są pod dobrą opieką.


Trening bokserski na dachu

Sofitel The Palms Dubai ma doskonałe studio bokserskie ze wspaniałym widokiem. Studio bokserskie na dachu Extreme Fitness jest również warte swojej ceny. Za około 80 USD Sofitel Hotels & Resorts oferuje gościom godzinę profesjonalnego szkolenia i spektakularny widok. Nawet jeśli nie jesteś fanem boksu lub nigdy tego nie robiłeś, powinieneś spróbować tego dla dreszczyku emocji i zabawy.

Wynajęcie ringu bokserskiego na dachu z takim widokiem kosztuje około 15 dolarów za godzinę. Ze względu na duże zainteresowanie pierścionek najlepiej zarezerwować z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem.


Niesamowite rachunki w restauracji

Ten rachunek w restauracji wyraźnie pokazuje, że ludzie w Dubaju nie mają nic przeciwko rozstawaniu się z pieniędzmi, aby się dobrze bawić. Całkowity rachunek wynosi prawie 105 627 USD. Alkohol był głównym powodem wysokich kosztów, ale jedzenie też nie było tanie. Rachunek urodzinowy jest stosunkowo normalny w przypadku szalonej nocy w Dubaju.