W pogoni za jak największą liczbą polubień, udostępnień i obserwujących w mediach społecznościowych ludzie nie tylko ryzykują obrażenia, ale nawet życie. Kilka lat temu mężczyzna próbował pozować do zdjęcia na półce skalnej w Machu Picchu, starożytnej cytadeli Inków w Peru, i zginął. Tego rodzaju incydenty tylko wzrosły w ciągu ostatnich kilku lat i wydaje się, że będą się tylko nasilać. Oto 10 osób, które ryzykowały życie tylko po to, by zrobić „idealne selfie”. ​


Rio de Janeiro w Brazylii

Zrobienie selfie na szczycie Posągu Chrystusa Odkupiciela nad miastem Rio de Janeiro w Brazylii wymaga nie lada odwagi. To selfie jest niesamowite, ale z drugiej strony jest również niebezpieczne.


Teraz to gorące selfie

Można powiedzieć, że to jedyne selfie na naszej liście zrobione przez kogoś, kto zastosował pewne środki bezpieczeństwa. Hej, on ma swój kombinezon, który chronił go przed ekstremalnymi upałami. George Kourounis jest odkrywcą National Geographic, który postanowił zrobić sobie selfie przed aktywnym wulkanem. Znany jest z dokumentowania tornad, huraganów, wulkanów i ekstremalnych sił natury.


Zbliżający się pociąg

Wielu ciekawskich pyta w internecie, czy ktoś przeżyłby, gdyby leżał płasko między torami kolejowymi. Cóż, ta osoba nie była zainteresowana odkrywaniem tego. Zamiast tego szukał śmiertelnie niebezpiecznego selfie. Ponieważ pociągi zwalniają tylko w pobliżu stacji, to było naprawdę niebezpieczne selfie, ponieważ pociąg mógł w mgnieniu oka znaleźć się blisko jego głowy. Nigdy nie jest dobrym pomysłem przykładanie głowy do torów kolejowych, nawet jeśli w zasięgu wzroku nie ma żadnego pociągu.


Inspirowanie innych?

Angela Nikolau to rosyjska fotograf-samouk, znana z robienia najbardziej niebezpiecznych selfie w historii. Z ponad 600 tysiącami obserwujących na Instagramie, jej konto jest pełne najbardziej ryzykownych autoportretów.

Za nią podąża wielu młodych ludzi. Zrobiła to selfie na szczycie iglicy w Tianjin w Chinach. Trzeba przyznać, że wie, jak przenieść sztukę selfie na wyższy poziom, ale nie można zaprzeczyć, że jest to niebezpieczne selfie.


Para ryzykantów

Okay, przedostatnie selfie na naszej liście jest zdecydowanie najbardziej niebezpieczne i zagrażające życiu. To para, która robi wszystko razem, ale to nie wyjaśnia, dlaczego musieli zrobić tak niebezpieczne selfie, które naraziło nie jedno, ale dwa życia.

Balansując swoją dziewczynę na ramionach, po prostu trzyma się stalowego pręta i nie ma żadnego dodatkowego wsparcia. To selfie z pewnością może przyprawiać o koszmary każdego, kto ma lęk wysokości.


Idealne zdjęcie z wakacji

Ta osoba odwiedziła Hongkong i zrobiła coś, czego nie każdy robi, kiedy odwiedza ten chiński specjalny region administracyjny.


Niedźwiedź Selfie

W 2018 roku mężczyzna w Indiach został śmiertelnie poturbowany przez niedźwiedzia po tym, jak próbował zrobić sobie z nim selfie. Nie możemy zrozumieć, dlaczego ktoś miałby ryzykować życie tylko ze względu na kilka polubień w mediach społecznościowych. To jest szczyt głupoty.

Amerykański czarny niedźwiedź może biec z prędkością 30 mil na godzinę i dlatego to zdjęcie jest tak głupie i śmiertelnie niebezpieczne. Chociaż między stworzeniem a tym mężczyzną była pewna odległość, szedł tylko pieszo. Gdyby niedźwiedź zdecydował się go zaatakować, jesteśmy pewni, że stałoby się to wiadomością o niedźwiedziu, który zmasakrował człowieka na śmierć.


Obsesyjnie dużo

Oto ponownie Alexander Remnev z innym jego selfie na Princess Tower w dzielnicy Marina w Dubaju, Zjednoczone Emiraty Arabskie. Jest to 101-piętrowy wieżowiec przeznaczony wyłącznie do zamieszkania, który ma 414 m wysokości. W latach 2012-2015 był najwyższym budynkiem mieszkalnym na świecie.

Remnev ma obsesję na punkcie drapaczy chmur i kto wie, może spróbuje zrobić sobie selfie na szczycie Burdż Chalifa. W 2014 roku Gerald Donovan zrobił selfie z wysokości 830 metrów na szczycie Burdż Chalifa.


Najwyższa wieża radiowa w Niemczech

Ten człowiek zrobił tym zdjęciem dwie rzeczy: sprawił, że ludzie z lękiem wysokości poczuli większy strach, a także zachęcił ludzi, którzy są śmiałkami.

Chociaż jest to niebezpieczne zdjęcie, odczuwamy pewną ulgę, widząc, że nie zrobił nic głupiego podczas robienia tego zdjęcia.


Nie ma się czego bać

To są rodzaje selfie, które trafiają na pierwsze strony gazet. Ten wielki komin jest już w opłakanym stanie i robienie sobie tam selfie w ogóle nie jest wskazane. Jednak ten człowiek chciał podjąć ryzyko.

Jednak stan tej konstrukcji nie powstrzymał tego człowieka, ponieważ najwyraźniej pasjonuje go wspinanie się po najwyższych budynkach i chodzenie po półkach skalnych.