Nie ma to jak wakacje na plaży z białym piaskiem, przejrzystą, błękitną wodą i zimnymi napojami. Na szczęście świat jest domem dla wielu pięknych plaż, które stanowią idealne miejsce na wakacje. Chociaż trudno było zawęzić listę, my pokazujemy 10 najpiękniejszych plaż na świecie.


1. Plaża Pensacola na Florydzie

Pensacola, będąca domem dla 28 mil śnieżnobiałych plaż, turkusowoniebieskich wód i przyjemnych temperatur, jest jedną z najbardziej imponujących plaż na Florydzie. Położony na wybrzeżu Zatoki Florydzkiej, stanowi idealne miejsce na wypoczynek z mnóstwem atrakcji w okolicy. 


2. Bingin Beach, Bali, Indonezja

Bali słynie z doskonałego surfowania i pięknych plaż. Plaża Bingin oferuje miłośnikom adrenaliny jedne z najbardziej wymagających warunków do surfowania w kraju, co sprawia, że ​​jest to miejsce, do którego przybywają masowo miłośnicy fal. Jeśli wolisz suchy ląd, plaża jest doskonałym miejscem do opalania podczas odpływu.


3. Bai Sao, Phu Quoc, Wietnam

Jeśli nisko wiszące palmy, krystalicznie czysta woda i miękki piasek to Twój pomysł na dobrą zabawę, Bai Sao z pewnością spełni Twoje oczekiwania. Po dodaniu do tego osobliwych barów na plaży i fajnej atmosfery, ta plaża stanowi idealną ucieczkę od codzienności.


4. Anse Source D-Argent, wyspa La Digue, Seszele

W Anse Source D’Argent nie brakuje doskonałych okazji do robienia zdjęć, chropowatych głazów i niebieskiego tła. Podobnie jak wiele plaż na Seszelach, na tej odległej plaży można spodziewać się ciepłych temperatur, miękkiego piasku i mnóstwa zieleni.


5. Plaża Whitehaven, Queensland, Australia

Plaża Whitehaven może być jedną z najsłynniejszych na świecie. Ekologiczne wybrzeże o długości 4 mil znajduje się wzdłuż wspaniałej wyspy Whitsunday – miejsca docelowego dla podróżnych z całego świata. Szczycąca się lagunami, zatoczkami i białymi piaskami krzemionkowymi, ta odległa plaża powinna być na twoim radarze. 


6. Railay Beach, Krabi, Tajlandia

Tajlandia pęka w szwach od pięknych plaż. Railay jest jednym z najbardziej wyjątkowych w kraju. Dzięki wspaniałym formacjom wapiennym, mnóstwu białego piasku i ciepłej wodzie nadaje się zarówno do wypoczynku, jak i przygody.


7. Wyspa Meeru, Atol Północny, Malediwy

Oczywiście żadna lista nie byłaby kompletna bez Malediwów. Dla podróżników szukających kawałka raju, Meeru Island oferuje właśnie to. Plaża o długości 450 metrów jest idealnym miejscem do opalania i nurkowania z rurką, bez tłumów.


8. Wybrzeże Na Pali, Kauai, Hawaje

Położone w północno-zachodniej części wyspy Kauai wybrzeże Na Pali jest najlepiej widoczne z kajaka lub łodzi. Jeśli jesteś doświadczonym wędrowcem, możesz również wybrać się na 22-milowy szlak Kalalau, ostrzegamy – jest wymagający!


9. Błękitna Laguna, Oludeniz, Turcja

Oludeniz tłumaczy się jako „martwe morze” ze względu na spokojne wody, które znajdziesz w błękitnej lagunie. Dom wielu atrakcji, biały piasek i jasnoniebieska woda, możesz rozkoszować się relaksującą atmosferą lub zwiedzać do woli.


10. Boracay White Beach, Filipiny

Jeśli jesteś fanem pływania, White Beach jest dla Ciebie idealna. Spokojne wody, 3-kilometrowa linia brzegowa i mnóstwo atrakcji na plaży, znajdziesz tu wiele do zrobienia. Poza tym, malownicze widoki, nie można się nudzić?