Twoje złotówki, euro lub dolary mogą być znacznie droższe w niektórych miejscach niż w innych. W oparciu o różne poziomy rozwoju, turystyki i oczywiście kursy walut, niektóre miejsca na świecie będą oferować podróżnym znacznie lepszą wartość niż inne. Jeśli masz dość wydawania 100 złotych na pojedynczy posiłek lub 400 złotych za łóżko na noc, te miejsca są tańsze niż pułapki turystyczne. 


1. Vietnam

Wietnam nie tylko oferuje świetny stosunek jakości do ceny, ale wiele części tego zróżnicowanego kraju jest nieodkrytych. Jeśli chcesz zwiedzić Azję Południowo-Wschodnią przy skromnym budżecie, Wietnam to doskonały wybór. Od popularnych miejsc, takich jak Zatoka Ha Long i Sapa, po Ha Giang i Phong Nha, przy odrobinie badań możesz zaplanować fantastyczną podróż przy niewielkim budżecie. Z piwem tak tanim jak 0,20 $ za szklankę i łóżkiem na noc mniej niż 10 $, są okazje do zdobycia. 


2. Maroko

Znajdująca się o rzut kamieniem od Europy wycieczka do Maroka to świetny sposób na poznanie afrykańskiej kultury bez ogromnych kosztów. Jeśli uda ci się uniknąć nachalnych sprzedawców i drogich dywanów, możesz dużo zobaczyć i kupić, nie wydając zbyt wiele. Dzięki zakwaterowaniu od hosteli po kultowe najazdy i luksusowe kurorty, każdy znajdzie coś dla siebie. Ponadto, jeśli zdecydujesz się na wycieczki lokalne, zapewnisz sobie wspaniałe wrażenia w jeszcze lepszej cenie.


3. Kolumbia

Kolumbia oferuje kawałek Ameryki Południowej często po niższych kosztach niż sąsiednie kraje. Podczas gdy podróż do Kolumbii i loty wewnętrzne mogą być drogie, biorąc pod uwagę fakt, że masz zarówno wybrzeże Atlantyku, jak i Pacyfiku, amazońskie lasy deszczowe i początek Andów, wcale nie wydaje się to takie drogie. tam, korzystne kursy wymiany, niedrogie zakwaterowanie i tanie jedzenie oznaczają, że pieniądze pójdą dalej.


4. Armenia

Chociaż Armenia jest krajem wschodzącym, jest bogata w kulturę, pozytywne nastawienie i możliwości zwiedzania. Jest to kraj, który będzie wymagał pewnych badań przed wizytą, ale ma tak wiele do zaoferowania podróżującym z ograniczonym budżetem. Jeśli odwiedzisz Erywań podczas Wardawaru, możesz spodziewać się bitew wodnych z wiadrami, balonami i pistoletami na ulicach.


5. Turcja

Turcja jest fascynującym celem podróży, z opcją dostosowaną do wszystkich stylów podróży i budżetów, jest wiele do docenienia. Niezależnie od tego, czy masz ochotę na nadmorski kurort, czy na wypoczynek w górach, możesz spodziewać się rzymskich ruin, miast-jaskiń i niesamowitych wycieczek w przystępnych cenach. Poza tym jest dużo słońca!


6. Rumunia

Niezależnie od twoich uprzedzeń o Rumunii, jest to prawdopodobnie kraj, który cię zaskoczy. Fascynujący region Transylwanii przeczy oczekiwaniom na każdym poziomie. Podczas zwiedzania miast leczniczych, pasm górskich Karpat i ufortyfikowanych kościołów, ta niedroga destynacja jest czymś więcej niż tylko szkodliwymi stereotypami.


7. Nepal

Według podróżnych można wędrować do Annapurna Base Camp w Himalajach za jedyne 20 dolarów dziennie. Tak, dobrze przeczytałeś. Chociaż dotarcie do Nepalu może kosztować sporo grosza, gdy już tam dotrzesz, jest to jedno z najtańszych miejsc na trekking górski na świecie, niezależnie od tego, czy zdecydujesz się pojechać samodzielnie, czy z przewodnikiem.