Natura jest taka cudowna. Istnieje nieskończona ilość niesamowitych i wyjątkowych rzeczy, które można zobaczyć, po prostu wychodząc i trochę zwiedzając. Jednak czasami te rzeczy są tak rzadkie, że przeciętnej osobie trudno jest je kiedykolwiek zobaczyć. Abyś nie przegapił żadnego z niezwykłych widoków, roślin i zwierząt, jakie ma do zaoferowania nasza planeta, przedstawiamy listę najpiękniejszych i najrzadszych momentów Matki Natury.

Zaczynamy


Kiedy piorun uderzył w drzewo

To wygląda jak coś prosto z bajki, w której złoczyńca postanowił zniszczyć wszystko, co zobaczy. Nagle drzewa stają w ogniu i cały las ma zniknąć. Jest to jednak bardzo realistyczne zdjęcie drzewa uderzonego piorunem. Chociaż większość drzew łatwo pękłaby lub zgięłaby się pod wpływem uderzenia pioruna, ten gatunek drzewa jest pusty i tak właśnie się stało!


Orzeł jak człowiek

Orzeł sam w sobie jest imponującym stworzeniem. Ma ogromną rozpiętość skrzydeł, jest niesamowicie silny i jest symbolem odwagi i męstwa. Kiedy myślisz o orle, prawdopodobnie jako pierwszy przychodzi ci na myśl łysy orzeł, ale jest jeszcze jeden, jeszcze bardziej niesamowity. Zobacz największego orła na świecie, harpię. Ma rozpiętość skrzydeł około dwóch metrów! Oprócz imponujących rozmiarów orły te mają również ludzki wyraz twarzy. Występują głównie w Ameryce Południowej i Amazonii, ale bardziej przypominają człowieka z maską na głowie.


Lot z mamą

Nie ma lepszego uczucia na świecie niż bycie małym dzieckiem i bycie zabieranym wszędzie przez rodziców. Niosą cię i pomagają na każdym kroku. Wygląda na to, że ten mały nietoperz cieszy się tymi chwilami i w pełni je wykorzystuje, latając w powietrzu z mamą. Wygląda na to, że fajnie byłoby latać w ten sposób! Większość dzieci nietoperzy nie może latać przez kilka pierwszych miesięcy swojego życia i dlatego rodzice muszą je wszędzie przewozić. (To dobry pretekst, by zabrać go wszędzie).


Czy widziałeś kiedyś małego miecznika (włócznika)?

Czy kiedykolwiek wyobrażałeś sobie, że mały miecznik może być taki słodki i malutki? Ledwie widoczny gołym okiem, potrzeba eksperta, aby dostrzec tego małego miecznika w zbiorniku wodnym. Dorosłe włóczniki mogą być dość duże, więc nie pomyślałbyś, że dzieci są tak małe. Ale tak naprawdę są tylko wielkości czubka palca! Dorosły włócznik może ważyć do 1000 funtów. Nie tego można się spodziewać, widząc tego małego, prawie niewidocznego miecznika.


Kangur wskazuje palcem

Kangury to dość dzikie stworzenia. Już samo spojrzenie na nie uświadamia, że ​​nie trzeba się z nimi liczyć. Jednak większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, że ich palec u nogi (lub palec) wygląda tak. Kangury w rzeczywistości mają cztery lub pięć palców u nóg, ale tutaj tak naprawdę widać tylko jeden palec u nogi. Może teraz, gdy widzisz ich palce, możesz zrozumieć, dlaczego ich kopnięcia są tak niewiarygodnie niebezpieczne. To nie tylko sama siła jej kopnięcia i jego moc, ale przerażenie tego palca.


Jeśli myślałeś, że rekin jest duży

Nazwa „Great White Shark” może być nieco myląca, jeśli chodzi o wielkość i ogrom tego zwierzęcia. Można by pomyśleć, że w rzeczywistości są to największe rekiny lub zwierzęta. Są jednak małe w porównaniu z megalodonem. Megalodon już wymarł. Jeśli ludzie boją się wielkich białych rekinów, powinni 50 razy bardziej bać się tych starożytnych stworzeń.


Jaka matka, takie dzieci

To prawdopodobnie jeden z najpiękniejszych obrazów natury, jakie kiedykolwiek zobaczysz. Nie ma nic piękniejszego niż obserwowanie, jak matka uczy swoje dzieci, jak żyć i cieszyć się życiem. To zdjęcie uchwyciło dokładnie moment, w którym jej dzieci płaczą, by ją naśladować. Może nauczy je, co oznacza każde wycie i jak inaczej go używać. Jesteście dobrymi studentami! Poza tym, że są piękni, trudno zaprzeczyć, jak uroczo ci mali chłopcy próbują wyć jak ich matka. Gdybyś tylko mógł usłyszeć ich głosy!


Najpiękniejsze lodowe wąsy

Trudno nie ulec urokowi tych oszałamiających oczu i tych delikatnych i pięknych lodowatych wąsów. Foki to piękne i kochane zwierzęta i trudno się nie zakochać, patrząc w ich urocze oczy. Kto może się temu oprzeć, kiedy mają też niesamowicie urocze polarne brody? Tylko spójrz na elegancję i wdzięk! Są po prostu niesamowite i to taki piękny moment do uchwycenia.


Do końca stara się pomóc przyjacielowi

Nieczęsto zdarza się, aby niektóre zwierzęta broniły swoich przyjaciół na wolności, ale wydaje się, że te dwie mewy łączyła szczególna więź. Zobaczył, że bielik zaatakował i chciał mu odebrać przyjaciela. Skoczył mu z pomocą i zrobił wszystko, co w jego mocy, aby uratować przyjaciela przed drapieżnikiem. 


Twoje blizny opowiadają historię

Nie ma wątpliwości, że impala należą do najbardziej wdzięcznych i najpiękniejszych stworzeń, jakie kiedykolwiek chodziły po planecie. Wydają się delikatne i delikatne i jako takie są postrzegane na wolności. Ta impala dokonała prawie niemożliwego: przeżyła atak lwa, o czym świadczą blizny na jej ciele. Może wykorzystała swoje umiejętności skakania, by uciec przed lwem w najgorszym momencie. To wygląda na dość bolesną ranę do opatrzenia. Miejmy nadzieję, że pomimo głębokich ran na jej ciele, będzie w stanie dojść do siebie po pazurach lwa.


Wodospad lawy

Większość ludzi uwielbia oglądać piękny wodospad. Ale nie wszyscy byliby zachwyceni widokiem tego wodospadu lawy. W hawajskiej dżungli znajduje się Kilauea, aktywny wulkan, który wybuchał ponad pięćdziesiąt razy w ciągu ostatnich 100 lat. W rzeczywistości jedna erupcja była tak silna, że ​​całkowicie zniszczyła dwa miasta, nie pozostawiając nic z nich. To piękny widok, nawet jeśli jest niesamowicie niebezpieczny.


Kozy wyglądają, jakby były przyklejone do ściany

Kozy to dość niesamowite stworzenia. Na pierwszy rzut oka mogą wydawać się zwyczajnymi lub głupiutkimi zwierzętami. W rzeczywistości są dość niezwykłe. Dosłownie wyglądają jak zwierzęta supermanów, które mogą wspinać się po ścianie bokiem, nawet nie mrugając. Jak udaje im się tak przeciwstawić grawitacji? To niesamowicie imponujące! Kozy mają specjalne kopyta, które pozwalają im trzymać się powierzchni bez poślizgu i upadku. Może to przez rozszczepione kopyto, które mu na to pozwala.


Wieczne i mocne drzewo

Może była burza lub dziwny wypadek, ale w każdym razie kontener transportowy zaplątał się w drzewo. Choć mogłoby się wydawać, że kontener transportowy z łatwością wygrałby tę walkę i ściął drzewo, wydaje się, że jest odwrotnie. Drzewo ma silny system korzeniowy i nawet duży kontener transportowy nie jest w stanie go ruszyć z miejsca. Kontener transportowy nie miał szans w starciu z tym mocnym drzewem. Uderzył w drzewo, a drzewo nie poruszyło się, ale trwale zdeformowało kontener transportowy.


Szkielet ryby rozdymkowatej

Wiele osób zna rybę rozdymkowatą ze względu na jej interesującą i wyjątkową zdolność do rozszerzania się i powiększania, gdy jest zagrożona. Jednak większość ludzi nie widzi szkieletu ryby rozdymkowatej, ponieważ jest to dość rzadki widok. Czy wiesz również, że toksyczny związek wydalany przez rozdymki jest ponad tysiąc razy bardziej toksyczny niż cyjanek?


To ptak czy dinozaur?

Niektórzy ludzie są przekonani, że dinozaury wyginęły miliardy lat temu, ale sądząc po wyglądzie tego ptaka, wcale tak nie musiało być. Istnieje teoria, że ​​ptak ten wyewoluował z teropodów, grupy okrutnych dinozaurów spokrewnionych z Tyrannosaurus Rex. Oczywiście ptaki te są znacznie mniejsze od swoich przodków, ale podobieństwo widać już na tym jednym zdjęciu.


Muskularny (i bezwłosy) szympans

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak wyglądałby szympans pod tymi wszystkimi włosami? Dziś jest ten dzień, w którym możesz się o tym przekonać! Oto bezwłosy szympans pokazujący wszystkim swoje mięśnie. Może trudno uwierzyć, że nie ćwiczy codziennie na siłowni, żeby mieć tak imponujące mięśnie, ale to tylko jego budowa ciała… co za szczęściarz! To nie jest specjalna rasa bezwłosych szympansów, raczej cierpi na łysienie, chorobę, która dotyka również ludzi i powoduje wypadanie włosów.


Sparky przeżył uderzenie pioruna

Przeżycie uderzenia pioruna jest dość imponujące. Ten żubr o imieniu Sparky został uderzony piorunem w 2013 roku i jakimś cudem przeżył. Chociaż widać na nim blizny i skutki uderzenia pioruna, mimo ran czuł się dobrze. W końcu spędził resztę życia w rezerwacie dzikiej przyrody, gdzie wędrował i żył pełnią życia.