Czy masz pojęcie, jak duża jest czaszka wieloryba w porównaniu z ludzką albo jak duże jest lotnisko na wodzie? Ziemia to fascynujące miejsce pełne stworzeń i przedmiotów, które są trudne do zrozumienia dla ludzkiego umysłu. Jeśli jesteś gotowy, aby poszerzyć swoją percepcję dzięki tym niezwykłym zdjęciom porównawczym, przewijaj dalej, ponieważ prawdopodobnie nigdy wcześniej nie widziałeś czegoś takiego.

Tysiące martwych komarów

Jest to zdjęcie tysięcy, jeśli nie milionów komarów złapanych w pułapkę w Sanibel na Florydzie w Stanach Zjednoczonych. Pułapka, którego używali, miał na celu wytępienie komarów i najwyraźniej im się to udało. Fakt, że znajduje się na stole konferencyjnym, a nie w laboratorium, jest mrożący krew w żyłach.


Ta sama osoba, ale jedna ręka ugryziona przez grzechotnika

Ilekroć zostaniesz ugryziony przez grzechotnika, potrzebujesz natychmiastowej pomocy medycznej, a mężczyzna na szczęście szybko trafił do szpitala.


W sosie do makaronu i jogurcie jest naprawdę dużo cukru

Podobno jogurt może zawierać tyle cukru, co batonik! Większość produktów spożywczych naturalnie zawiera cukier, ale te pakowane produkty są go pełne!


Najwyższy policjant ma 2,05 m, obok najmniejszej policjantki ma 1,52 m

Jeśli zastanawiasz się, jak wygląda osoba, która ma prawie dwa metry wzrostu, w porównaniu z kimś, kto ma niewiele więcej niż 1,5 m, znajdziesz to tutaj. Różnica wizualna jest znacznie większa niż się spodziewałeś. 


Światła drogowe są naprawdę takie duże

Oto zdjęcie sygnalizacji świetlnej i mężczyzny stojącego przy nich, abyś mógł zorientować się, jak duże są.


Liść drzewa bananowego

 Ten liść prawdopodobnie pochodzi z drzewa bananowego, którego liście rosną tak duże, że mogą dorastać do trzydziestu stóp wysokości.


Maska przed i po 11-godzinnej zmianie na wsi w Australii Południowej

Po pół dnia pracy na australijskiej wsi ta osoba wróciła do domu pokryta kurzem i była zszokowana, ile kurzu zebrała jej własna maska!


Największa znana głowa zwierzęcia na świecie

Płetwal błękitny to zwierzę jest w rzeczywistości największym znanym zwierzęciem, jakie kiedykolwiek istniało. Jest większy niż dinozaury, dziesiątki słoni, a nawet tysiące ludzi stojących obok siebie. Dla porównania, pani na zdjęciu jest ledwie tak wysoka jak ta czaszka. Jeśli ta czaszka zaludniła ocean, co jeszcze tam jest?


Różnica między krokodylem, kajmanem i aligatorem

Na zdjęciu krokodyl, pośrodku kajman, a na dole aligator. Jeśli przyjrzysz się im z bliska, możesz porównać różnice w ich wyglądzie – coś, czego prawdopodobnie nie byłbyś w stanie zrobić na wolności.


Wielkość husky w porównaniu do wilka

Czasami łatwo jest sobie wyobrazić wilka jako psa domowego. Ludzie i tak rzadko stykają się z wilkami, więc skąd mogą mieć pewność? Chociaż istnieją różne rodzaje wilków, ten na tym zdjęciu jest doskonałym przykładem tego, o ile większe są w rzeczywistości w porównaniu z psami. Chociaż wygląda bardzo podobnie do psa zaprzęgowego, jest wyraźnie ogromny.


Największy znany ptak, jaki kiedykolwiek istniał

To gigantyczne stworzenie, znane jako Quetzalcoatlus northropi, jest jednym z największych znanych latających zwierząt. Rządził niebem w epoce dinozaurów i był wysoki jak żyrafa. Mieli ciekawe ciała z bardzo długimi szyjami, małymi torsami i bardzo długimi nogami.


Ten miecz należał do gigantycznego pirata

To dwuręczny miecz, duży dwuręczny miecz, który należał do Grutte Pier. Mówi się, że był fryzyjskim piratem i wodzem, który był bardzo aktywny około 1500 roku. Miecz był tak duży i ciężki – ważył czternaście funtów i miał około trzech stóp wysokości – że podobno miał nadludzką siłę. Mówiono, że potrafi zginać monety palcami. Jak ktokolwiek mógłby skutecznie używać tego miecza w bitwie?


To jest małe drzewo sekwoi

Drzewa te mogą czasami osiągnąć 240 stóp wysokości i do 10 lub 11 stóp średnicy.


Drzwi, które ważą prawie 100 000 funtów

Te drzwi wybuchowe ważą około 44 000 kg lub 100 000 funtów. Ma prawie 2,4 metra grubości i 3,7 metra szerokości. Jak sama nazwa wskazuje, są to drzwi, które mogą chronić przed wybuchami lub toksycznymi gazami.


Ten prom kosmiczny wykonał więcej misji niż jakikolwiek inny statek kosmiczny

Ten wahadłowiec pochodzi z programu Space Shuttle NASA. Był w służbie przez około dwadzieścia siedem lat i startował i lądował trzydzieści dziewięć razy! Do tej pory wykonał więcej lotów kosmicznych niż jakikolwiek inny statek kosmiczny. Obecnie stoi w Steven F. Udvar-Hazy Center, przedłużeniu Smithsonian National Air and Space Museum w Wirginii.


Ten szwedzki okręt wojenny ma prawie 400 lat

Ten słynny szwedzki okręt wojenny spoczywa na stałe w Muzeum Wazów w Sztokholmie. Został podobno zbudowany w latach 1626-1628, ale statek zatonął wkrótce po wyjściu z portu. Pozostaje jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych Szwecji i co roku jest odwiedzana przez miliony ludzi.


Najlepsze miejsce w Mekce

Oto zdjęcie dwóch osób siedzących na szczycie wieży zegarowej Abraj Al Bait w Mekce w Arabii Saudyjskiej. Patrząc na zdjęcie, możesz się denerwować i zastanawiać, jak się tam dostały. Ma prawie 2000 stóp wysokości i jest czwartym najwyższym budynkiem na świecie. 


Najnowocześniejszy lotniskowiec świata

USS Gerald Ford to najnowszy i najbardziej zaawansowany lotniskowiec wszech czasów o napędzie atomowym.  Jest używany na Atlantyku i Morzu Śródziemnym przez Marynarki Wojenną Stanów Zjednoczonych 


Czy wiesz, że kaktus może urosnąć do takich rozmiarów?

Jest to kaktus organowy występujący w Meksyku i Stanach Zjednoczonych. Jeśli podróżujesz w te rejony, wędrujesz po dziczy lub biwakujesz, najprawdopodobniej natkniesz się na jedną z tych wspaniałych roślin.


Szkielet 25-metrowego płetwala błękitnego

W Muzeum Historii Naturalnej w Londynie znajduje się naprawdę ogromny szkielet płetwala błękitnego. Ten dwumetrowy szkielet zwisa z sufitu i oferuje odwiedzającym spektakularny widok. Zwiedzanie tego muzeum daje możliwość przejścia pod największym stworzeniem, jakie kiedykolwiek żyło.